Chodzi Ci po głowie książkowy prezent dla taty, ale nie bardzo wiesz, jak się za to zabrać? Sprawdź moje propozycje!

Literackie fenomeny

Na czasie są książki Jo Nesbo. Wszystkie powieści tego autora czyta się z zapartym tchem. Dzieła Jo Nesbo zyskały miano najbardziej rozpoznawanych kryminałów współczesnej literatury. Wybierając którąkolwiek z jego książek trafimy w gust najbardziej wymagających czytelników.

Ciekawe pozycje na prezent znajdziemy również w dorobku Dan Brown, na szczególną uwagę zasługuje „Kod Leonardo da Vinci”.

Doskonalenie umiejętności

Niektóre książki, pozwalają odkryć moc naszego umysłu. Uczą nowych rzeczy, umiejętności. Przykładem takich książek są „Obsesja doskonałości. Zostań legendą sportu”, „Kształty umysłu. Kurs dla początkujących”. Istnieją również książki z serii doskonalenie umiejętności, przykładem takiej książki jest „Jak prowadzić” niezrównoważony poradnik napisany przez byłego Stiga. Są to książki, które pozwalają nam odkryć moc naszego umysłu.

Kryminał trzymający w napięciu

Mężczyźni znacznie częściej niż kobiety zaglądają do książek o tematyce kryminalnej. Legendarnymi autorami w tej kategorii są Agatha Christie i jej propozycje „Morderstwo w Orient Expressie” oraz „Pora przypływu”, plus oczywiście Stephen King i jego „Lśnienie” i  „Mgła”. Do propozycji z serii literatury grozy wyróżnia się również „Milczącą ofiarę” Caroline Mitchell.

Polski domek z kart

Wielu mężczyzn interesuje się tematyką polityczną. Czytają bowiem wiele czasopism, stron internetowych, oglądają polityczne filmy oraz seriale. Jednym z takich bardzo znanych amerykańskich seriali politycznych jest „House of cards”, ten serial był motywacją do napisania „Wotum nieufności”. Tak więc polska książka autorstwa Remigiusza Mróz jest doskonałą propozycją na prezent dla kogoś kto interesuję się taką tematyką.

Wojny i konflikty na świecie

Wielu mężczyzn interesuje się historią oraz aktualnymi konfliktami na świecie. Tym osobą poleca się wszelką działalność literacką Jacka Reginy Zacharskiego. Autor w współpracy z Robertem Łoś stworzył godną uwagi książkę ”Współczesne konflikty zbrojne”.

Nie odchodząc od tematów wojennych każdemu, kto interesuje się II wojną światową można zaproponować „Teczkę Hitlera”, z pewnością będzie to dla niego interesująca lektura. Ponadto ciekawą książką jest powieść ”Kobiety dyktatorów” poleca się ją zarówno kobietą jak i mężczyzną.

Męskie must have w dziedzinie literatury

W bibliotece każdego mężczyzny powinna znajdować się jedna książka. Daną pozycją jest ponadczasowy „Ojciec chrzestny” autorstwa Mario Puzo. Jest to absolutny przebój literacki. Uszczęśliwi ona każdego mężczyznę, który lubi czytać i z pewnością będzie do niej powracać.